ODTÜ'DE ATEİST FİZİKÇİ İLE MÜSLÜMAN GENCİN BEYİN YAKAN TARTIŞMASI!

ODTÜ'LÜ ateist fizikçi, ile Müslüman genç arasında deist ateist müslüman tartışması geçti. Ateizm, Bilim, Tanrı, Allah, İslam, Allah'ın varlığının ispatı, Allah'ın ispatı, Boşlukların Tanrısı Görüşü, Bilim İslamla Çelişir Mi?, İslam Bilimle Çelişir Mi?, Bilimsel İspatlar, Yaratıcının Varlığı konularında ateizm ve Deizm ve İslam Allah hakkında konuştuğumuz bir Sokak Röportajı sizlerle.
'KATIL'' butonuna tıklayarak daha geniş imkanlarla daha fazla insana ulaşmamıza vesile olabilirsiniz. Destekleriniz hem İstanbul medresemiz hem de TRproject Kanalımız için kullanılacaktır.KATIL'a DAHİL OLMAYAN KARDEŞLERİMİZ VİDEOLARIMIZDAN MAHRUM KALMAYACAKTIR. Aşağıdaki linke tıklayarak detayları öğrenebilirsiniz.
trproject.info/author/N5t14BCdTIQ-116TxJuBMg.htmljoin
💌Sözler Köşkü'ne Ulaşabileceğiniz ve Sorular Sorabileceğiniz Sosyal Medya Adresleri:
İnstagram: goo.gl/D9NsBG
Facebook: goo.gl/agtGmt
Twitter: goo.gl/zdNJEX
▷Fatih Yağcı'ya Buradan Ulaş
İnstagram: goo.gl/r7ykTQ

⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤
EN ÇOK SEVİLEN DİĞER VİDEOLARIMIZ🎥
Defalarca Dinletip Ağlatan İnşirah Suresi - Abdullah Altun goo.gl/yFX6vt
Türkiye'deki Turistlere Kur'an-ı Kerim Dinlettik - ŞAŞIRTICI SOSYAL DENEY goo.gl/47izFp
(+15) Kabre Girince Başına Tek Tek Gelecekler! Gözlerini Kapat ve Dinle goo.gl/jJdHNp
Ünlü İmamların Sesini Taklit Eden Genç Şaşırttı (Kamera Arkası) goo.gl/Rr1TQJ

Herunterladen

görünümler
308,059

YORUMLAR

 • Eeee okullarda varsa yoksa atatürk gibi din düşmanı işlenirse beyinlere sonuç ne yazıkki bu oluyor

  Emine ÖztürkEmine Öztürk6 saatler önce
 • Boş

  Mert gençMert genç7 saatler önce
 • Bunu ODTÜ ye nasıl aldılar

  Niyazi SandalNiyazi Sandal8 saatler önce
 • Aşırı mantıklı açıklıyor efsanesiniz yaaaa

  aasliyaaasliya8 saatler önce
 • Atomun belki de aklı var dedi ve videoyu kapattım. Adam zaten cahil boşa muhabbet edilmiş.

  Çağatay ÇİFTÇİÇağatay ÇİFTÇİ8 saatler önce
 • Adam mantikli konusuyor ama bi yaratıcı vardir mutlaka

  Yıkık kız candyYıkık kız candy8 saatler önce
 • Kendi açıkladıklarına da inanamıyolar. Haksız olduklarını biliyorlar ama hala diretiyorlar ya. Çıldırıyorum şurda. Bizi bu konuda bilgilendirdi gün için çok teşekkürler. Eminim anlatırken sende çıldırıyorsundur. Allah sabır versin.

  Rikkat Su AtmacaRikkat Su Atmaca9 saatler önce
 • 8:05 burada kardeşimiz kendi ağzıyla söylüyor zaten, elinizde bir damla olsa ve onu biriktirseniz, diye. O damlayı kim akıtıp orada biriktiriyor, sen. Yani bu oluşan deniz, okyanusu sen yapmış oluyorsun. E sorarım sana o zaman bir damladan büyük bir denizi oluşturan sen varken bu dünyayı oluşturan bir yaratıcı yok mu? Elhamdulillah

  Des ShaDes Sha9 saatler önce
 • Benimde kafam karışıyor bazen Allah affetsin .Ben Müslüman bir ülkede dindar bir ailede yetiştim ama Norveçteki bir çocuğun suçu ne farklı bir dinde olması onun suçu değildi ona seçim hakkı verilmedi . Bilmiyorum sorgularken günaha mı giriyorum

  Burak ÇakırBurak Çakır9 saatler önce
 • Faydalı videolar...

  Kızıl ElmaKızıl Elma10 saatler önce
 • Bum be sözler köşkü arüüüüü bum

  Enes UğurEnes Uğur13 saatler önce
 • İkra bismi rabbike İlk emir okumazsanda dinle yada cehennemde inim inim inle.

  Guven78Guven78Gün önce
 • Kendini bilen Rabbini bilir Rabbini bilen kendini bilir.🌵

  Kübra karvarKübra karvarGün önce
 • Zira Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinde de perde vardır ve büyük azap onlar içindir."(Bakara, 2/7)

  BERAT OKBERAT OKGün önce
 • Bir önceki video'da blur yoktu şikayet etti ellam

  Atahan ÖzenAtahan ÖzenGün önce
 • Diss Like atanlar Hristiyan dır arkadaşlar

  Berat GüneŞBerat GüneŞGün önce
 • Yani şimdi yüzü blurlu olan çocuk demek istiyo ki şu an bilimin açıklayamadığı şeyleri tanrıya atfediyorsunuz diyor. Hatta buna "the god of the gaps" diyolar İngilizcede. Türkçesi boşlukların tanrısı demek. Videodaki arkadaş yorumumu okursa bu konuda "Kırmızı Asa" video serisini izlemesini tavsiye ederim. O videolarda çok güzel açıknlanmış bu konu ve natüralizm. Mutlaka izleyin.

  destinyisalldestinyisallGün önce
 • Merhaba bakın gelin yorumlara bana İslamın yalan olduğunu kanıtlayan bir delir söyleyin ben size bilimsel olarakta kuran dan ayetlerle cevap verecem bakın Ama şunu unutmayın anlamak için girin İslamı kötülemek için değil

  Fikir AlFikir AlGün önce
 • Tm bak ben ne diyorum ta o cagda insan kuranı kerimi yazacak kadar akıllımıydı

  Oğuzhan BahadırOğuzhan BahadırGün önce
 • Bir hadisi şerif (kendini bilen rabbini de bilir diyor).Kendini ve dolayısıyla rabbini (yaratıcıyı) bilmek isteyen insanın önündeki en büyük engel nefsidir. Aradığımız şey çok uzakta değil şah damarımızdan yakındır bunu ancak akiledenler ve akletemesi istenilenler anlayabilir.

  Asyaaa OkcnAsyaaa OkcnGün önce
 • Takmislar bilime ya

  X YX YGün önce
 • ALLAH merhamet etsin.

  nitelikli niceliknitelikli nicelikGün önce
 • Arkadaslar her zaman müslüman olun Allaha itaat edin

  paranomal olaylarparanomal olaylarGün önce
 • Mevlana'nın sohbetlerinin toplandığı Fihi Ma Fih eserinde Mevlana tanrıyı ispatlama konusudunda Allah'ın varlığını akıl ile arayarak ispatlamaya çalışmanın ancak aklın ispatlayabildiği sürece bir imana vesile olacağını söyler. Kişinin aklı tıkandığı her noktada imanı zayıflar yahut iman etmez çünkü o kişi ancak ispatlayabildiği kadar imana sahip olur. Bir başka yerde de aklınla aramaya çalıştığın rabb nasıl olur da senin aklının yaratıcısı olabilir der. Onu büsbütün aklının kavrayabileceği bir şey mi olduğunu iddia ediyorsun der. Yaratıcının varlığı kendi fikrimce akıl ile ispatlanabilecek bir şey değil, yalanlanabilecek bir şey de değil. İnanmak ve akıl ile aramak arasında çok net, keskin bir çizgi var. Yani demem o ki bu kadar iddialı bir şekilde karşındaki bireyi sıkıştırmana gerek yok, konuşmasına izin vermiyorsun. Onun üzerinden, video çekerek para kazanıyorsun. Bu videoların hiç bir ilmi yanı yok. İnanmak, ruh, Allah bunlar metafizik şeylerdir. Bilim ile ispatlanmasına lüzumu yok. Allah, ruh, inanç vs bunlar madde değiller o yüzdendir ki tahayyülü çok zor şeylerdir. İnsanlar bu şekilde inanmaya davet edilmez.

  Ali İhsan KaraosmanoğluAli İhsan KaraosmanoğluGün önce
 • Ulan Bu Hadisleri Ve Süreleri Yazan Lar Dininde Bı İman Etmemis İnsanlardır Ben Deistim Tevrat Degtiriliyorsa Kur'an Nasi Degistirilemez

  Alican NalbantAlican NalbantGün önce
 • Bence su soru çok basit' bizim parmaklarımızın 5 tane olmasını kim karar verdi?' diye solesen bence kimse kuşku edemez

  White DayWhite DayGün önce
 • Helal olsun be müslüman işte böyle olmalı müslüman birini müslüman yapmaya teşvik etmeli

  Emin GelegenEmin GelegenGün önce
 • Bu adamların amacı para zaten hesaplarını gizlemişler paralı yani onu izleyebilmek icin para odemeniz gerekiyor eger ki bu adamlar gercekten islam icin hizmet vermek amacinda olsaydi hesabi gizlemezlerdi

  Şenel KoşarŞenel Koşar2 gün önce
 • MADEM ATEİSTLER KENDİNDEN ÇOK EMİN TANRININ OLMADIĞINI SAVUNUYOLAR NEDEN YÜZLERİNİ SANSÜRLETİYOLAR. ÇÜNKÜ KENDI DAVALARINI BİLE SAVUNAMIYOLAR :)

  Emin ArslanEmin Arslan2 gün önce
 • Bilinmez olan her şeyi tanriya baglamak bir çözüm değildir. Tanri da bir bilinmez o zaman onu da bir tanriya baglayalim.

  Your NameYour Name2 gün önce
 • Siz müslümanlar acaba hic düşünuyo musunuz bu kanal muslumanligin ezildigi bir video paylasir mi

  Murat AdakMurat Adak2 gün önce
 • Allahın varlığının sebebi ne her sebebin varlığını tanrıya bağlıyorsunuz ama tanrının varlık sebebini açıklayamıyorsunuz demekki varlık için bir yaratıcıya gerek yok

  tuana yenituana yeni2 gün önce
 • asla karşı tarafı konuşturmuyo

  saymynamesaymyname2 gün önce
 • Kardeşim Allahın dinini anlattığın için Allah ebediyen razı olsun. Kuran daki mucizelerden bahsetseydin diğer videolarda izledim. Belki iman ederdi. Namazlarımda Allahın dinene hizmet eden herkese dua ediyorum. Allah var gam yok.

  Lokman TÜRKANLokman TÜRKAN2 gün önce
 • ALLAH razı olsun inşaallah

  Yusuf YusufYusuf Yusuf2 gün önce
 • Sizin gibi alt varlıklar yüzünden uygarlık olarak gelişemiyoruz. Ancak eğer kendi kendimizi yok etmez isek evlatlarımız bundan 3000 yıl sonra sizinle ve evreni süper bir güç ile açıklayışınızla dalga geçecekler. Tıpkı sizin bundan 2500 yıl önceki insanların yıldırımları Zeus'la açıklamalarına güldüğünüz gibi.

  Don İlkeDon İlke2 gün önce
  • ODTÜ'de okuyor

   Defne AkbaşDefne Akbaş5 saatler önce
 • karşısındakinin alanı olmayan sorular sorarak ve sorulara işine geldiği gibi cevap hazırlayarak doğruyu savunduğunu sanıyor. Çocuk insanların olayları araştırmak yerine doğa üstü olay diyerek işin içinden çıkmalarını kolaya kaçmak olduğunu ve o anlık o insana bunun mantıklı geldiğini söylüyor karşısındaki ise mantıklı ise neden inanmıyorsun diyor. Fark ortada.

  Serra AvcıSerra Avcı2 gün önce
 • 1.Kuran, İncil, Tevrat alıntıları 6000 yıl önce o bölgede yaşamış Sümer mitolojisiyle aynı öğeleri taşıyor. Sosyal yaşamdan din geleneklerine kadar. Sümer tabletleri, Gılgamış destana bakın, sami dinlerle neredeyse aynıdır. 2. Kurandaki fizik üstü olayların olması, Musa'nın asasının yılana dönüşmesi, kızıldenizi ikiye yarması, İsa'nın henüz bebekken konuşması, peygamberlerin göğe yükselişi. Süleyman'ın hayvanlarla konuşması. Nuh tufanı (Jeologlar yeryüzünde böylesine dünya geneli bir tufanın olmadığını söylüyorlar.) 4.5 milyar yaşındaki evren bu güne kadar fizik yasalarını ihlal etmemiştir. 3.Evrimin ispatlanması, tüm bilim adamları bu konuda hemfikir. İlk memeli canlı olan "shrew" den primatlara en son homo- sapiense olan evrimimiz Adem ve Havva'yı hikayesini yalanlıyor. Kanıt: Afrikada bulunan homo-habilis kafatasları, bulunan lucy iskeleti. Başta fareler olmak üzere tüm memeliler ile ortak özellik taşımamız. Şempazelerle DNA benzerliğimizin %99 olması. Bulunan kabuklu fosillerin zamanla değişmesi. Kuşların ortaya çıkışı. Balina,yunus gibi yüzen memelilerin varlığı. Dünya üzerinde 4000 den fazla din ve mezhep var var. Bunların hangisi veya hangileri doğrudur. Yanlış dine inanmak veya dinlere inanmamak, nasıl bir suç teşkil edebilir. Diyelim bu suç sayılıyor. Bu durumda bize, Tanrı tarafından verilen aklın kendisinin yanıldığını bize nasıl düşündürtüyor. Eğer ahiret varsa, sami dinler öncesi taş-devri insanları nereye gidecek? Hayatını insanlara adamış, buluş yapmış, insan hayatını kolaylaştırmış insanlar inanmadığı için cehenneme giderken, sırf inandığı için sıradan birinin veya tövbe etmiş suçlu birinin cennete gitmesi mi doğrudur? Tecavüze uğramak üzere olan çocuğun, soykırıma uğrayan kişilerin dualarına yardım etmeyen Tanrı, sıradan duaları kabul mu edecek? Diyelim bu duaları kabul etti o zaman Tanrı adaletli midir küçük çocuğu kurtarmayıp daha önemsiz duaları kabul ediyor. Sonuç: Dinler M.Ö 12.000 önce de vardı. (Göbeklitepe tapınağı). Daha eskiden de vardı. İnancın çıkmasının nedeni yok olmayı kabul edemeyişimiz. Bir güce sığınma isteyişimiz. Bir baba figuru. Otoriteye girmeye meyilli oluşumuz. Krallar, oligarşiler bu mantıkla çıkmıştır. Anlam veremediğimiz şeylere anlam yükleme çabamız. Bir şimşekle veya ateşle ortaya çıktı Tanrı, sonra putlaştı, en son soyutlaştı. Değişmeyen şey bilinçaltımızdaki bu algı. Zeki insanlar bunları bildiği için yıllarca inanların bu zaafını ve korkusunu silah olarak kullanmışlardır.Tarih bize bunu gösterdi (Kiliseler, din tüccarları, komplo teorisyenleri) Bu gücü hala kullanıyorlar ve halkın bu gerçeği öğrenmelerini istemiyorlar. Çünkü insanlar gerçeğin farkına varırsa, bu dünyada hakkını arar, adalet ister. Tanrıdan yardım gelmesini beklemez. Düşünün. Felsefe okuyun. Hayatı sorgulayın.

  Can ÖzçolakCan Özçolak2 gün önce
 • Videonun içeriği çok hoş olmuş kesinlikle tebrik ederim Allah razı olsun

  Senâ ASenâ A2 gün önce
 • Hep bilimin dinin dışında eğitimleri yüzünden... Hıristiyan kilise mantığı halbiysem ıslam sosyal 1 dindir mabet dini değildir... şükür rabbimiz ki birçok insana olduğu gibi bana da nasip etti ıslam çerçevesinde yaşarken kapıcı hanımı cahil 1 zümre değil üniversite okuyan ıslamı yaşamaya çalışan da olabilirdik... Sizin gibi sebep olan herkesten rabbim razı olsun dünya riziklarında hayırla bolca versin... vildan

  Batuhan ZararsızBatuhan Zararsız2 gün önce
 • Başlığa da ataist fizikçi ve müslüman mühendis deseniz...Allah cc razı olsun hepimizden

  Batuhan ZararsızBatuhan Zararsız2 gün önce
 • illa gelip gidip absürd konudan bir örnek ile tanrıya ulaşmaya çalışacaksın değil mi aciz

  Kerem Göktuğ ÇelikKerem Göktuğ Çelik3 gün önce
 • Allah diyemiyor doğanın gücü diyor... İnsan kendine karşı dürüst olduğunda ve çevredeki delillere bakıp düşündüğünde Allah'ın varlığını birliğini görebilir. Farklı görünme çabası ve bilimi Kuran'dan ayrı düşünmenin sonuçları maalesef. Solucanların ışığı inkar etmesi gibi bir şey bu.

  Sirac TutuncuSirac Tutuncu3 gün önce
 • Fizik hakkında ben daha çok şey biliyorum.Bu adam ODTÜ ye nasıl girmiş daha olayları açıklayamıyor.

  Gamer DünyasıGamer Dünyası3 gün önce
 • Sen odtü de okuyorsun Ama bence okumamışsın cahilsin hemde çok cahilsin bir an önce okumalısın şuan benim düşüncelerimde ilkokul mezunu bile değilsin kur-ani kerim de ilk ayet OKU diye başlıyor.

  Coşkun DemirCoşkun Demir3 gün önce
 • Izmirdeki yeriniz nerede? Bayanlar içinde topluluğunuz var mi?

  Çali KuşuÇali Kuşu3 gün önce
 • Bilime bu kadar güvenip aynı zamanda savunduğu din hakkında bile bu kadar bilgisiz olan insanlar topluluğu.. Bence olay sadece kuran-ı kerim ve içinde yazanların normal hayatlarına uygulaması zor gelmesi başka sebep olamaz kolayı seçmek işime geliyor dese konu kapanacak aslında

  Bakk BiiBakk Bii4 gün önce
 • Bu ODTÜlülerin hocam diyişi yok mu. Bitiyorum ona ahhh. Bu müslüman kafalarda çok kalın oluyor. Tamam o var bu var da sen onu bunu görebiliyorsun ki yorum yapabiliyorsun. Ardına ise görmediğin Allah'ı koyuyorsun. Allah'tan başka sebepler ara bunun arkasında bir de? Evrimi gör mesela diyorum

  Muammer Kaan ÇelikbaşMuammer Kaan Çelikbaş4 gün önce
 • HER INSAN ATEIST DOGAR YUKSEK MAKINE MUHENDISIYIM DIN CIDDI ANLAMDA TEHLIKELI VE MALESEG YALAN

  Oguz TunaOguz Tuna4 gün önce
  • BİR ŞEY SORACAĞIM HİÇ ONLARLA YADA ONLAR GİBİ OLAN DİĞER YERLERE GİDİP ONLARLA KONUŞMAYI DENEDİN Mİ

   FURKAN PEKERFURKAN PEKER3 gün önce
 • Karikateist admini ile röportaj yap

  Eleştirel DüşünceEleştirel Düşünce4 gün önce
 • HOCAM SIZ COK GUZEL ANLATTINIZ AMA DINLEYEN DINLEMEK VE ANLAMAK ISTEMIYORRR😔

  Zeynep AydinZeynep Aydin4 gün önce
 • Onlar) sağırdırlar (hakkı işitmezler), dilsizdirler (hakkı söylemezler), kördürler (hakikati görmezler). Bu yüzden onlar (hakka) dönemezler

  Mahmut GungorMahmut Gungor4 gün önce
 • „Bir delil ile 40 alimi yendim, 40 delil ile bir cahili yenedim.“ ~ Hz. Mevlana

  Winkelgasse DonaldWinkelgasse Donald4 gün önce
  • Yalnız cahil dediğin adama bi bak istersen sorgulamak suc mu ? Tabii ki muslumanlik en guzel din bunu ben de kabul ediyorum ama , herkes sorgulama butun kutsal kitaplari okumali ve anlamini arastirmali , ondan sonra kendi fikirleri dogrultusunda kararini vermeli.

   HUSEYIN FISTIKHUSEYIN FISTIK2 gün önce
 • Türkiye nüfusu sözde %99 müslüman. Realite: 1/3 ateist, deist, agnostik 1/3 müslümanim deyen ama aslinda islamla alakasi olmayan deist 1/3 müslüman

  Seiichi NishimotoSeiichi Nishimoto4 gün önce
  • @Krim 2020 amin

   RamBo23RamBo239 saatler önce
  • Allah hepimize islah etsin.

   Krim 2020Krim 2020Gün önce
 • ODTÜ ye giren e kadar müslüman olan kardeşlerimiz. ODTÜ ye girdikten sonra ateist oluyor. Çocuklarımızı ateizmin merkezinden korumak lazım

  Y. MertY. Mert4 gün önce
 • Bu muazzam düzenlikte ki evrenin varlığı için belkide bir yaratıcıya ihtiyaç olabilir ama bu demek değil ki İslam doğru din.

  Yusuf tayfun DurmazYusuf tayfun Durmaz5 gün önce
  • @FURKAN PEKER onlar gibi derken kimi kastettiniz

   Yusuf tayfun DurmazYusuf tayfun Durmaz3 gün önce
  • BİR ŞEY SORACAĞIM HİÇ ONLARLA YADA ONLAR GİBİ OLAN DİĞER YERLERE GİDİP ONLARLA KONUŞMAYI DENEDİN Mİ

   FURKAN PEKERFURKAN PEKER3 gün önce
 • Delillere dayanamayıp bilim ileride bulabilir diyor akla bak mont canlı mı 😂😂😂

  OSMANLI İMPARATORLUĞUOSMANLI İMPARATORLUĞU5 gün önce
 • AhsenTV denen kindar kanal olsaydı Olay çıkarırdı...

  Kebab BallKebab Ball5 gün önce
 • Ne kadar zeki olursanız olun,Allah'ı inkar etmeye kalkışınca saçmalıyosunuz

  Kürşat TahaKürşat Taha5 gün önce
 • *Yorumların:* *%91'i hadis* *(copy paste yöntemli)* *%7'si ayet* *(copy paste yöntemli)* *%1'i "teşekkür, iyi ki varsınız"* *%1'i de videoda ki konunun üzerine FİKİRLER*

  Ahmet AğırAhmet Ağır5 gün önce
  • Salih Reiz reis spermin yanlış hatırlamıyorsan %90 gibi birşeyi su o yüzden diyor sanırım

   mustafa akarmustafa akar13 saatler önce
  • Salih Reiz reis spermin yanlış hatırlamıyorsan %90 gibi birşeyi su o yüzden diyor sanırım

   mustafa akarmustafa akar13 saatler önce
  • @murat BEYAZDAG seninle kalkıp uzun tartışma içerisine girmek istemem. Saygı duyuyorum ama benim için zaman kaybı

   SemralSemralGün önce
  • @Semral mesela ne var ?

   murat BEYAZDAGmurat BEYAZDAGGün önce
  • @Salih Reiz su derken molekül anlamında demişdir. Buna bakılırsa bundan daha ciddi yanlışlar var konuşmada

   SemralSemral2 gün önce